O NAS

Kim jesteśmy

Stowarzyszenie Lighthouse to grupa wolontariuszy pod kierownictwem wykwalifikowanej kadry obozowej, która zajmuje się organizowaniem czasu wolnego dla ostatnich klas szkoły podstawowej oraz młodzieży licealnej – organizowaniem go tak, by był dla młodzieży wyjątkowy. Robimy to w formie obozów, na których od rana do wieczora zapełniamy czas najróżniejszymi atrakcjami, łącząc przyjemne z pożytecznym – stwarzając młodzieży sposobność do uczenia się języka angielskiego i używania go w praktyce w przyjaznej, życzliwej atmosferze. W naszej organizacji przykładamy największą wagę do pełnego zaangażowania opiekunów, którzy z sercem skupiają całą uwagę i oddają czas swoim podopiecznym, dzięki czemu na obozie tworzy się bezpieczna atmosfera, w której każdy czuje się ważny, akceptowany i kochany.

Nasza misja

Naszym celem jest stworzyć bezpieczne i przyjemne miejsce, w którym młodzież będzie czuła się swobodnie. Chcemy zbudować swego rodzaju przystań, gdzie nasi podopieczni czują się akceptowani, mają odwagę stawiać nurtujące ich pytania i wspólnie z nami szukać na nie odpowiedzi. Tworząc dla nich taką przestrzeń wierzymy, że to właśnie pozwala im się lepiej rozwijać. Chcemy rozbudzać w młodych ludziach ciekawość życia i świata, a także skłaniać ich do refleksji i inspirować do bezinteresownego działania na rzecz innych. Chcielibyśmy przekazać dalej to, co sami dostaliśmy od innych – chcielibyśmy, żeby to dodawało młodym skrzydeł i odwagi.

Żeby to osiągnąć, wkładamy wiele serca w przygotowanie atrakcyjnego programu obozowego, uważnie słuchamy naszych podopiecznych, staramy się ich inspirować i być dla nich dobrym przykładem. My, bezpośredni opiekunowie uczestników obozu, spędzamy z uczestnikami cały czas. Jesteśmy studentami i dobrze pamiętamy, jak to jest być nastolatkiem. Dzięki temu potrafimy dobrze określić potrzeby i pragnienia młodzieży. Dbamy o to, żeby czas spędzony z nami był produktywny, dlatego na naszych obozach odbywają się zajęcia i warsztaty z języka angielskiego prowadzone przez lektorów lub wolontariuszy ze Stanów Zjednoczonych. Wierzymy, że dzięki bezpośredniemu kontaktowi z językiem angielskim, nauka jest najbardziej skuteczna, najszybsza i przyjemniejsza.

Jak to się zaczęło

W 2014 roku grupa przyjaciół postanowiła zrobić razem coś pożytecznego. Niektórzy z nich spędzili rok w programie wymiany szkolnej Amicus International Student Exchange w Stanach Zjednoczonych, pod koniec którego brali udział w młodzieżowym letnim obozie Young Life – obozie innym niż wszystkie. Prowadzący obozy wkładali w swoją pracę tyle serca i zaangażowania, że efekt był zdumiewający, uczestnicy zachwyceni, a chwile spędzone na obozie – niezapomniane. Czerpiąc inspiracje z wartości chrześcijańskich i amerykańskiego sposobu organizacji i pracy z młodzieżą, został zorganizowany pierwszy obóz Lighthouse. Od tamtych wakacji co roku witamy nowych i starych obozowiczów, na których czeka tydzień pełen atrakcji.

Start typing and press Enter to search