Obóz  Językowy  Lighthouse  2015

25 lipca – 1 sierpnia 2015

Swornegacie nad Jeziorem Karsińskim

logo do menu

Obóz Językowy Lighthouse 2015

Ośrodek Psia Góra – miejscowość Swornegacie

25 lipca (sobota) – 1 sierpnia (sobota) 2015

koszt 990 złotych

50 uczestników, 10 opiekunów polskich (w tym 5 house-leaderów), 5 wolontariuszy z USA

SWORNEGACIE 

to miejscowość położona w samym sercu Kaszub – na obrzeżu Parku Narodowego „Bory Tucholskie”, nad jeziorami: Karsińskim i Witoczno, nad rzekami Brdą i Zbrzycą, 24 km od Chojnic. Czyste jeziora, bezkresne połacie lasów, piękne i bezpieczne szlaki rowerowe, ryby, jagody, grzyby oraz niespotykany mikroklimat to główne atrakcje regionu.

OŚRODEK PSIA GÓRA

położony jest malowniczo na łagodnym zboczu nad samym Jeziorem Karsińskim, z dostępem do piaszczystej plaży strzeżonej. Jest to duży, bardzo zadbany, ogrodzony teren rekreacyjny (3 ha), na którym znajdują się domki campingowe, boiska do koszykówki, siatkówki, piłki nożnej i badmintona. Ośrodek posiada własny sprzęt wodny – 80 kajaków, 16 rowerów wodnych, żaglówkę na 15 osób i inne. Ponadto na miejscu dostępnych jest 60 rowerów. Uczestnicy obozu Lighthouse byli zakwaterowani w domkach campingowych o dobrym standardzie (5-6 osób, łazienka, maleńki aneks kuchenny z czajnikiem elektrycznym i lodówką).

Program obozu:

– codziennie odbywały się zajęcia językowe: 3 godziny warsztatów w języku angielskim prowadzonych przez native speakerów w grupach o różnym stopniu zaawansowania,

– po południu uczestnicy obozu brali udział w grach i zajęciach integracyjnych oraz warsztatach prowadzonych przez wolontariuszy Lighthouse,

– każdego wieczora odbywał się „club” – spotkanie wszystkich uczestników obozu ze wspólnym śpiewaniem, zabawami i skeczami, po których przychodził czas na refleksję duchową, prowadzoną przez naszego „speakera” Jamesa Madsena. Po „clubie” młodzież  w swoich domkach odbywała wieczorne dyskusje zainspirowane tematem danej refleksji. Przed snem wszyscy uczestnicy spotykali się jeszcze na „grze nocnej”.

Dodatkowo miały miejsce:

– wycieczka kajakowa do jeziora Pleśno w eskorcie instruktora kajakarstwa i ratowników,
– rejs w grupach łodzią żaglową na 15 osób,
– ognisko i wieczór amerykański,
– kino letnie,
– wycieczka rowerowa,
– spotkanie ornitologiczne z leśniczym-gawędziarzem.

5.9
019

REKRUTACJA 2017

Start typing and press Enter to search